Żel do paznokci – sposób na zły nawyk obgryzania paznokci

Każda z nas marzy o pięknych, zadbanych paznokciach. Dłonie są uważane za wizytówkę człowieka. W przypadku nas, kobiet, jest to szczególnie ważne. Chcemy podobać się nie tylko innym, ale przede wszystkim samym sobie. Na dłonie i paznokcie zerkamy w ciągu dnia wiele razy – powinny cieszyć nas swoim wyglądem.

Jednak nie każda z nas może pochwalić się nienagannym wyglądem paznokci. Czasami jest to wynik zwykłego zaniedbania z braku czasu lub ochoty. Jednak bywa, że nawet mimo szczerych chęci nie potrafimy zapanować nad swoimi nawykami. Jeśli masz problem z obgryzaniem paznokci, dobrze wiesz, o czym mowa.

Żel do paznokci jako remedium na zaniedbane obgryzaniem paznokcie?

Brzmi niewiarygodnie, prawda? Dotychczas byłaś pewnie przekonana, że na piękny manicure mogą pozwolić sobie tylko osoby z pięknymi paznokciami. To nieprawda – ładne dłonie może mieć każda z nas. Może być to trudne, jeśli chcesz użyć zwykłego lakieru. Ale żel do paznokci to idealny wybór także dla krótkich, nierównych, obgryzionych paznokci.

Za jego pomocą przedłużysz paznokcie do odpowiadającej Ci długości. Stworzysz także wymarzony kształt. Ale prawdziwy cel jego użycia to zaprzestanie obgryzania paznokci! Otóż żel sprawi, że będą bezpieczne pod jego warstwą. Jednocześnie warstwa ta będzie na tyle solidna, że nawet gdyby kusiło Cię obgryzanie – nie zniszczysz jej!

Dodatkowe zalety użycia żelu do paznokci w swoim manicure

W ten sposób nie tylko przestaniesz obgryzać paznokcie, ale także zapuścisz je i wzmocnisz. Być może po jakimś czasie zupełnie odzwyczaisz się od tego uciążliwego nawyku, jakim jest obgryzanie. Wtedy będziesz mogła zrezygnować z żelu, chociaż mamy przeczucie, że jeśli raz spróbujesz – przepadniesz bez reszty.

Zobaczysz, jak funkcjonalny jest taki sposób zdobienia paznokci w codziennym życiu. Po pierwsze – żele charakteryzuje odporność na zniszczenie. Nie są im straszne prace domowe, takie jak mycie naczyń, ani wpływ detergentów. Po drugie – trwałość. Prędzej miną 4 tygodnie, niż znudzi Cię kolor. Tak, aż tyle trzyma się żel do paznokci!

Równolegle do zadbania o manicure, zadbaj o swoje zdrowie

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na żel do paznokci czy nie – spróbuj znaleźć przyczynę swojego obgryzania paznokci. Często świadczy ono o podwyższonym stresie. Jednak lekarze coraz częściej podkreślają kompulsywno-obsesyjny charakter tego nawyku. Być może cierpisz na nerwicę – warto to sprawdzić.

Dbanie o siebie to dbanie nie tylko o wygląd, ale także o swoją psychikę i dobre samopoczucie. Codzienność przysparza nam wielu zmartwień, z którymi musimy sobie radzić. Dlatego zastanów się, z czego wynika Twój problem i porozmawiaj z kimś bliskim. W razie konieczności udaj się do specjalisty. Zależy nam na tym, żebyś była szczęśliwa i mogła cieszyć się w pełni naszym produktami!

Spraw sobie chwilę relaksu – u kosmetyczki lub w domu!

Nic nie pomaga w oczyszczeniu umysłu tak, jak chwila relaksu. Zafunduj ją sobie decydując się na idealną stylizację paznokci. Wybierając się do kosmetyczki odetniesz się od świata zewnętrznego i zapomnisz na chwilę o wszystkich kłopotach. To da chwilę wytchnienia i siłę na kolejny dzień działania!

Ale paznokcie bez przeszkód możesz zrobić sobie także samodzielnie. Wystarczy trochę treningów i wprawy, solidna lampa UV oraz dobre produkty. Robiąc kolejne postępy, zobaczysz, jak wiele frajdy sprawia zabawa z kolorami i zdobieniami. Zaopatrz się w niezbędne akcesoria i zaczynaj przygodę z pięknymi paznokciami razem z nami!

Poprzedni artykułPrzetwory z dyni – która dynia jest lepsza?
Następny artykułNietrzymanie moczu – czym jest ta dolegliwość i jakie są jej rodzaje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj