Top 5 najlepszych fotelików RWF

Top 5 najlepszych fotelików RWF

Przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej jest bardzo ważne. Takie przewożenie chroni bowiem lepiej głowę i szyję dziecka, a podczas uderzenia działają na ciało dziecka mniejsze siły. Dlatego producenci pracują nad fotelikami, w których dziecko tyłem do kierunku jazdy można przewozić nawet do 4 roku życia, czy też osiągnięcia przez dziecko 105 cm wzrostu. Warto wiedzieć, że foteliki, które przeszły rygorystyczny szwedzki Test Plus uważane są za najlepsze modele RWF. Taki test określa przy jakiej sile następuje złamanie kręgów szyjnych u dziecka podczas zderzenia, w zależności od jego wieku, a foteliki aby go przejść muszą zmieścić się w określonych w teście kryteriach popartych badaniami. Przyjrzyj się zatem rankingowi pięciu według nas najlepszych fotelików samochodowych dla dzieci typu RWF.

Miejsce 5: Coletto Mokka – umożliwiający łatwe wkładanie i wyciąganie dziecka

Na piątym miejscu w naszym rankingu znalazł się fotelik samochodowy dla dziecka w wadze 9-18 kg – Coletto Mokka. Fotelik montowany jest wygodnie w bazie ISOFIX, a dodatkowo posiada nogę stabilizującą, dzięki czemu fotelik jest jeszcze lepiej przymocowany i nie kołysze się na boki. Oczywiście warunkiem dobrej ochrony takiego fotelika jest idealne dopasowanie zarówno do kanapy samochodowej, a także ustawienie nogi stabilizującej, która musi przylegać do podłoża. Dziecko może jeździć w tym modeli fotelika do ok. 4 roku życia. Bardzo dużym udogodnieniem w tym modelu, jest możliwość odwrócenia fotelika przy wkładaniu i wyciąganiu dziecka bokiem, czyli w stronę drzwi, co sprawia, że nie trzeba wchodzić do środka.

Miejsce 4: Joie Spin 360 – 3 w testach ADAC, która pozwala na bezpieczne użytkowanie

Foteliki samochodowe dla dzieci, które uzyskały w testach ADAC ocenę przynajmniej 3 są uważane za bezpieczne. Do tej grupy należy fotelik z możliwością montażu RWF – Joie Spin 360 stopni. 6-stopniowa regulacja zagłówka pozwala na dopasowanie fotelika do szybko rosnącego malucha. Na uwagę zasługuje możliwość rozkładania i ustawiania fotelika w 5 pozycjach. Również w tym modelu fotelika samochodowego dla dziecka w wadze 9-18 kg możliwe jest przewożenie dziecka tyłem do momentu, kiedy nie wyrośnie z fotelika.

Miejsce 3: Maxi Cosi 2way Pearl – doskonały i kompaktowy fotelik samochodowy RWF

Wśród fotelików montowanych zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy przoduje kilka firm, między innymi Maxi Cosi. W naszym zestawieniu znalazł się model fotelika 2way Pearl, który posiada sygnalizację dźwiękową i świetlną wpinania fotelika w dedykowaną bazę 2WayFix. Dzięki temu masz pewność właściwego montażu i bezpieczeństwa dziecka podczas jazdy. System ochrony przed uderzeniem bocznym, dobra ocena w testach zderzeniowych, a także kompaktowy rozmiar, pasujący do wielu modeli samochodów to atuty tego modelu.

Miejsce 2: Be Safe Easy Modular i-Size – fotelik, który „rośnie” razem z dzieckiem

Fotelik 9-18 kg dla dziecka powinien być dostosowany do jego szybkiego wzrostu. Taki jest Be Safe Easy Modular i-Size, który posiada regulowany zagłówek w aż 10 pozycjach. Dzięki temu można zapewnić dziecku komfort. System ochrony bocznej, a także 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, a przede wszystkim dobra ocena w testach ADAC stawiają ten model wśród najlepszych w swojej kategorii.

Miejsce 1: Concord Reverso Plus – klasyczny fotelik RWF z najwyższą gwarancją bezpieczeństwa

Niekwestionowanym liderem wśród fotelików RWF jest Concord Reverso Plus. To rzeczywiście dobra nazwa dla tego fotelika, gdyż swoich konkurentów znacznie prześciga w osiągach, jeśli chodzi o wyniki w testach bezpieczeństwa. W teście ADAC uzyskał najwyższą notę, a ponadto przeszedł rygorystyczny Test Plus. Zatem niewątpliwie jest to najlepszy wybór, jeśli chodzi o fotelik samochodowy dla dziecka w wadze 9-18 kg. Świetnie nadaje się również do długich podróży, gdyż siedzisko można regulować w różnych pozycjach. Fotelik posiada również dedykowaną wkładkę dla noworodka. Dlatego to świetny wybór dla rodziców, którzy chcą zaoszczędzić i jednocześnie zapewnić dziecku najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Wybierając foteliki samochodowe dla dzieci montowane tyłem do kierunku jazdy zapewnia się maksymalny poziom bezpieczeństwa dziecku. Warto wybierać modele, które można montować w ten sposób nawet do osiągnięcia przez dziecko 105 cm wzrostu. Warto wiedzieć, że takie foteliki zapewniają nawet 5-krotnie większą ochronę dla głowy i szyi podczas zderzenia.

Poprzedni artykułSuknie wieczorowe na bal, wesele, studniówkę – jak wybrać?
Następny artykułTorebka ze skóry naturalnej czy ekologicznej – jaką wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj