Sposoby wiązania szala męskiego. Poznaj szalikowy dress code

Szal męski jest jednym z tych dodatków, które są funkcjonalne, a jednocześnie nader stylowe. Jednak wielu Panów ma problem z tym jak wiązać szal, tak aby świetnie się prezentować i podkreślać swoją stylizację. Zatem dzisiaj przedstawimy Wam sposoby wiązania szala. Poznajcie więc szalikowy dress code.

Sposób numer 1: wiązanie na pojedynczą pętelkę

Nim przejdziemy do bardziej skomplikowany sposób wiązania szala męskiego to nasze zestawienie rozpoczniemy do najłatwiejszego wiązania, czyli na pojedynczą pętelkę. Ten rodzaj nie wymaga żadnych umiejętności manualnych i każdy mężczyzna sobie z nim poradzi. Otóż w tym przypadku należy założyć szal na szyje, tak aby krawędzie równo się układały. Następnie jedną część przekładamy przez drugą tworząc charakterystyczną pętelkę. Brzmi łatwo? Bo rzeczywiście ten sposób jest banalnie prosty. Ale żeby nie było tak super łatwo, to musicie wiedzieć, że wiązanie na pojedynczą pętelkę pasuje jedynie do szali krótkich i średnich. Należy jeszcze wiedzieć, że taki szal trzeba nosić wypuszczony na zewnątrz, w innym przypadku popełniacie faux pas i łamiecie szalikowy dress code.

Sposób numer 2: pętelka razy dwa

Kolejny sposób wiązania szalika wymaga odrobinę więcej skupienia, choć nadal do trudnych on nie należy. Już na samym początku pamiętajcie, że do tego wiązania potrzebny jest klasyczny długi szal męski, najlepiej wybrać taki o prostych zakończeniach. Na samym początku konieczne jest owinięcie go podwójnie wokół szyi. Dopiero potem wykonujemy klasyczną pętelkę, która w tym przypadku stanowi zakończenie. Ten rodzaj wiązania ma wiele zalet. Otóż świetnie się prezentuje i idealnie sprawdza się do casualowych, a nawet smart casualowych stylizacji. Oczywiście również w tym przypadku należy pamiętać, aby szalik nosić wypuszczony na zewnątrz. Musimy tutaj wspomnieć, że to wiązanie jest najlepszym wyborem, gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo niska, wszak świetnie chroni ono przed chłodem. Tutaj mamy dla was małą radę, a mianowicie pamiętajcie, aby za mocno nie ściskać pętelki, gdyż wtedy szal będzie zwyczajnie Was dusić.

Sposób numer 3: postaw na elegancję

Nasza trzecia propozycja jest najbardziej elegancka i jednocześnie subtelna. Otóż wystarczy tylko założyć szal, tak aby jego boki znajdowały się równo po obu stronach. Następnie dopiero wtedy ubiera się odzież wierzchnią i chowa krawędzie. Taki styl noszenia pasuje tylko i wyłącznie do trenczy i flauszowych płaszczy w wersji midi i long. Pomimo tego, że szal męski nie jest bardzo widoczny to przy takim sposobie noszenia koniecznie należy wybierać modele wykonane z wysokiej jakości materiałów np. jedwabiu, czy wiskozy. Tutaj również warto postawić na klasyczną kolorystykę – taki szal męski dla mężczyzny lubiącego elegancję i ponadczasowy styl to najlepszy wybór.

Sposób numer 4: włoskie lub francuskie wiązanie

Zarówno Włosi, jak i Francuzi przypisują sobie wynalezienie takiego sposobu wiązania szala męskiego. Zatem taki węzeł można nazywać zarówno włoskim, jak i paryskim, wszak rzeczywiście jest niezwykle stylowy. Ma on w sobie nonszalancję, a jednocześnie nutę dobrego smaku. Warto także zwrócić uwagę, że dobrze oplata szyję, zatem chroni przed zimnem. Ten sposób wiązania jest jednocześnie najtrudniejszy, choć można go bardzo szybko pojąć. Otóż wystarczy tylko złożyć szal na pół. Następnie założyć go na szyję. Teraz trzeba wiedzieć, że z jednej strony powinno znaleźć się łączenie, a na tej samej wysokości zakończenie szalika. Ostatni krok to przełożenie jednej krawędzi przez środek, dzięki temu utrzymujemy świetny węzeł. Tutaj najlepiej sprawdzają się szale męskie o średniej długości, gdyż w przypadku krótkich modeli końce mało wystają z pętli, co zwyczajnie nie prezentuje się dobrze. Tutaj warto jeszcze wiedzieć, że takie wiązanie doskonale wygląda nie tylko w eleganckich stylizacjach, ale również w casualowych.

Szal jest stylowym dodatkiem do każdej stylizacji. Warto jednak odpowiednio nauczyć się go wiązać. Dzięki temu będziecie prezentować się jeszcze lepiej. Poprzez szal możecie podkreślić swoją elegancję, ale również pokazać nonszalancję.

Poprzedni artykułNietypowe wyposażenie restauracji
Następny artykułJesienna metamorfoza w 5 krokach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj