Przytulanki dla niemowląt – dlaczego warto kupować je dziecku?

Dzieci bardzo często obsypywane są różnego typu podarunkami w formie zabawek z plastiku, gryzaków, grzechotek czy pluszaków. W pewnym momencie dochodzi zazwyczaj do sytuacji, kiedy rodzice czują się wręcz przytłoczeni nadmiarem akcesoriów do zabawy i zaczynają zastanawiać się, czy ich zakup jest jakkolwiek uzasadniony. Czy warto zatem kupować dziecku miękkie przytulanki?

Pierwsza zabawka równa się bezpieczna zabawka

Pozbawione twardych, ostrych czy ruchomych elementów przytulanki dla niemowląt to najlepszy rodzaj zabawek dla najmłodszych maluchów. Produkty tego typu są dla nich w pełni bezpieczne – nie stwarzają zagrożenia skaleczeniem, urazem czy zadławieniem luźnymi częściami zabawki. Są również przyjemne w dotyku, miękkie i bardzo poręczne. Niemowlę może zainteresować się nimi już w pierwszych miesiącach życia, w pierwszej kolejności jedynie się im przyglądając, później wyciągając do nich rączki, a na końcu przytulając je do snu. Podając dziecku odpowiednio dobraną pluszową zabawkę nie musimy zatem martwić się o jego bezpieczeństwo lub zdrowy rozwój.

Przytulanki dla niemowląt dają poczucie komfortu i stymulują rozwój dziecka

Przytulanki początkowo kuszą przede wszystkim swoimi kształtami, kolorami i różnorodną fakturą. Niemowlę może zacząć bacznie obserwować je już po ukończeniu 3. miesiąca życia. Z czasem regularnie przytulana zabawka nabierze dla dziecka charakteru przyjaciela. Nasycona znajomymi zapachami – zwłaszcza zapachem mamy – będzie przywodziła na myśl komfort, ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Maluch szybciej się przy niej uspokoi i sprawniej zapadnie w głęboki sen. Wraz z rozwojem jego funkcji poznawczych ulubiona przytulanka będzie mogła przyjąć również rolę zabawki edukacyjnej. Dziecko nauczyć się dzięki niej podstawowych słów i kolorów. Będzie również chętniej eksperymentowało z mową podczas rozmów z ulubionym pluszakiem, z którym z pewnością nieprędko się rozstanie. Koniec końców, przytulanka z dzieciństwa pozostanie także niesamowitą pamiątką, wzbudzającą pozytywne emocje i przywołującą najgłębsze wspomnienia.

Poprzedni artykułJak wybrać oświetlenie do pokoju niemowlaka?
Następny artykułUrządzenia do salonu kosmetycznego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj