Microblading brwi czyli metoda wykonywania makijażu permanentnego

Makijaż permanentny brwi cieszy się rosnącą popularnością. Wiele klientek chętnie się na niego decyduje. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z istnienia różnych metod jego wykonania, a co za tym idzie nieco innej trwałości i osiąganego efektu. Jeśli zależy nam na naturalnym i nieprzerysowanym efekcie to jedną z polecanych metod jest microblading.

Czym właściwie jest microblading?

Pod pojęciem brzmiącym dla niektórych osób obco czyli microblading kryje się nowoczesna i bardzo precyzyjna metoda na makijaż permanentny brwi. Pozwala ona na osiągnięcie wyjątkowo naturalnego efektu. Zabieg microbladingu wykonywany jest z zastosowaniem specjalnego urządzenia – pióra, które wyposażone jest w zestaw ostrzy, są one ułożone kolejno, jest ich 7,9 lub 14. Te mikroostrza są jednorazowe, specjalista przy każdej klientce otwiera nowe, sterylnie zapakowane. Jest to metoda makijaży permanentnego brwi, którą znamy od bardzo dawna, pochodzi ona z Japonii, jednak stosowane wcześniej pigmenty się w niej nie sprawdzały, dopiero wprowadzenie udoskonalonych rozwiązań sprawiło, że na nowo zaczęto stosować to rozwiązanie.

Skuteczność i trwałość

Microblading to metoda makijażu permanentnego, która daje skuteczny i niezwykle naturalny efekt, który utrzymuje się około 2 lat. Wykorzystując tę metodę specjalista dorysowuje dodatkowe włoski na skórze, w związku z czym poprawia koloryt brwi i je zagęszcza. Po pewnym czasie, najczęściej po około roku możliwe jest blaknięcie koloru, wówczas zaleca się wykonanie uzupełnienia, tzw dopigmentowania.

Jak wygląda zabieg?

Zanim mu się poddamy przeprowadzany jest wywiad, który ma stwierdzić brak przeciwwskazań do jego wykonania. Wykonywane są również pomiary oraz rysunek brwi, aby specjalista dokładnie wiedział jak je narysować. Przed zabiegiem wykonywane jest znieczulenie specjalną maścią. Później rozpoczyna się wprowadzanie pigmentu pod skórę. Po upływie miesiąca od zabiegu można wykonać zabieg uzupełniający, dla uzyskania w pełni zadowalającego efektu.

Salon który polecamy: microblading.waw.pl

Poprzedni artykułBezpieczne okna do domu jednorodzinnego – jaką klasę odporności na włamanie wybrać?
Następny artykułCoaching i psychoterapia – co mają ze sobą wspólnego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj