Krzesło obrotowe do biura – dlaczego jest lepsze od zwykłego?

Wybór mebli biurowych wcale nie jest prostym zadaniem, szczególnie w przypadku krzeseł. Siedzący tryb pracy sprzyja powstawaniu różnego rodzaju dolegliwości, w tym bólów kręgosłupa, dlatego tym bardziej warto zadbać o dobrej jakości oparcie. Wiele osób zastanawia się czy lepszym wyborem są tradycyjne modele, czy może krzesła obrotowe. W pierwszym przypadku nasze możliwości ruchowe są bardzo ograniczone, co przy dużym biurku nie jest zbyt komfortowe. W drugim zaś, mamy możliwość swobodnego obracania się, dzięki czemu nie musimy za każdym razem wstawać, gdy sięgamy po rzecz znajdującą się poza zasięgiem naszych ramion. Czym jeszcze wyróżniają się krzesła obrotowe?

Krzesła obrotowe – najważniejsze informacje

Warto pamiętać, że podczas siedzenia najbardziej jest obciążony kręgosłup, szczególnie jego dolna, czyli lędźwiowa część. Zła pozycja sprzyja powstawania różnego rodzaju zwyrodnień, które niejednokrotnie objawiają się bólem w tych okolicach, dlatego wybór odpowiedniego krzesła jest niezwykle istotny. Prawidłowa pozycja zapewnia nie tylko lepszą efektywność pracy, ale również zdecydowanie większy komfort. Dlaczego warto zdecydować się na krzesła obrotowe?

  • Praca biurowa nieodłącznie wiąże się z wielogodzinnym przesiadywaniem za biurkiem. Niestety taki tryb negatywnie wpływa na nasze zdrowie na różne sposoby. Aby ograniczyć skutki zbyt długiego siedzenia, warto postawić na wysokiej jakości krzesła obrotowe. W przeciwieństwie do zwykłych modeli, mają one szerokie możliwości regulacji. Istnieją różne typy sylwetek, dlatego możliwość indywidualnego dopasowania do swojej figury jest niezwykle istotna.
  • Kolejną kwestią jest regulacja wysokości siedziska, praktycznie niespotykana w zwykłych krzesłach. Dzięki niej, zarówno wysokie osoby, jak i średniego wzrostu oraz niewysokie mogą dopasować krzesło obrotowe do swoich potrzeb. Możliwość regulacji siedziska sprawia, że modele tego typu wyróżniają się uniwersalnością.
  • Krzesła obrotowe są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji. Ponadto, niektóre wersje mają również wygodne oparcie na głowę, dzięki czemu mięśnie znajdujące się w okolicach szyi nie są zbyt obciążone.
  • Modele tego typu są wyposażone w podłokietniki, które nie tylko zapewniają komfortową pozycję, ale również pozwalają odpocząć zmęczonym rękom.

Chcąc zadbać o swój kręgosłup, warto wybierać wysokiej jakości krzesła obrotowe, które nawet w przypadku wielogodzinnego użytkowania, zapewniają duży komfort.

Krzesła obrotowe do biura

Oprócz wspomnianej szerokiej możliwości regulacji, krzesła obrotowe charakteryzują się solidną i wytrzymałą konstrukcją. Długa żywotność sprawia, iż modele tego typu są chętnie wykorzystywane w biurach. Co więcej, dzięki szerokiej ofercie, krzesła obrotowe można bez problemu dopasować do każdej aranżacji wnętrza. Najpopularniejsze są wersje w stonowanych kolorach, które idealnie pasują do nowoczesnego biura w minimalistycznym stylu. Uniwersalny wygląd sprawia, że świetnie komponują się z praktycznie wszystkimi meblami biurowymi i tworzą z nimi spójną całość. Modele obrotowe doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku pracy z komputerem, jak i z dokumentami, dlatego są wykorzystywane przez pracowników praktycznie z każdej branży. Dodatkowo, meble zazwyczaj są wyposażone w hamulce, który gwarantują stabilną pozycję i bezpieczeństwo nawet przy śliskiej podłodze.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy CONTINO meble biurowe z Poznania.

Poprzedni artykułJak wybrać najlepszą patelnię do smażenia ryb?
Następny artykułDlaczego warto inwestować w droższe ubrania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj