Kiedy dieta pudełkowa się nie sprawdzi?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup tak zwanej diety pudełkowej. Zamawiamy ją do domu i do pracy. Od zwykłego jedzenia na zamówienie różni się tym, że jest dostosowana dokładnie do naszych potrzeb i zaleceń zdrowotnych.

Dla zapracowanych

Najczęściej sięgają po nią osoby, które nie mają czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków samodzielnie. Gdy na co dzień masz zbyt dużo obowiązków, łatwo zapomnieć o tym, jak ważne jest zdrowe odżywanie. Dieta pudełkowa ma pomóc w dostarczeniu do organizmu odpowiedniej ilości składników odżywczych. Ten sposób odżywiania sprawdzi się także u osób pragnących zrzucić nadprogramowe kilogramy. Decydując się na fit dietę mają pewność, że otrzymują posiłki zgodne z zaleceniami żywieniowymi.

Minusy fit cateringu

Okazuje się, że dieta pudełkowa ma również minusy. Jednym z nich z pewnością jest dość wysoka cena. Jeśli zdecydujesz się na zakup miesięcznego cateringu złożonego z pięciu dań, zapłacisz za niego nawet ponad tysiąc pięćset złotych. Dla niektórych to dość duży wydatek i niekoniecznie mogą sobie na niego pozwolić.

Kolejna wada to brak dokładnej kontroli nad daniami. Oczywiście ogólne założenia diety są ustalone, jednak nie masz wpływu na to, jak będzie dokładnie wyglądała. Nie możesz wybierać dań, na które aktualnie „mamy ochotę”. Menu często jest z góry zaplanowane, więc wszelkiego rodzaju zmiany są raczej niemożliwe.

Niektórzy nie decydują się na dietę pudełkową, ponieważ samodzielne przygotowanie posiłków sprawia im bardzo dużą radość lub jest jednym z niewielu momentów w ciągu dnia, gdy mogą spędzić nieco czasu z rodziną.

Dieta pudełkowa w Warszawie, Lublinie czy każdym innym mieście wygląda podobnie. Cały proces polega na złożeniu zamówienia, które będzie odpowiadało naszym wymaganiom, a następnie oczekiwaniu na dostarczenie posiłków. Musimy jednak liczyć się z tym, że decydując się na dietę pudełkową, miesięcznie wydamy na nią powyżej 1500 zł. Zastanówmy się więc, czy na pewno stać Cię na taki wydatek i czy taniej nie będzie przygotowywać posiłki samemu.

Poprzedni artykułSpersonalizowana pościel – jak znaleźć idealną tkaninę?
Następny artykuł5 gadżetów dla miłośniczki fitness

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj