Jakie błędy popełniasz przy pielęgnacji skóry twarzy?

Kwestia pielęgnacji skóry, przynajmniej z pozoru, powinna być dzisiaj oczywistą kwestią. Jednak gdy przyjrzeć się podejściu do pielęgnacji skóry, już na etapie samego ojej oczyszczania, nietrudno jest wyłapać błędy, które zamiast faktycznie pielęgnować skórę, będą w praktyce pogłębiały problemy skórne. Pewnie dobrze znasz taką sytuację, w której mimo tego, że naprawdę się starasz, skóra i tak przysparza Ci problemów. Zamiast być gładka i dobrze nawilżona, jest po prostu tłusta i ściągnięta, a poza tym pojawiaj się różne wypryski, które będą wyglądały bardrzo nieestetycznie. No i w praktyce powstaje pytanie – co jest nie tak, co robić, żeby rozwiązać problem?

Jest wiele odpowiedzi na to pytanie, najpierw skupmy się na powodach

Mówi się czasem, ze dobrymi chęciami to jest wybrukowane piekło. I to właśnie z tych dobrych chęci i nieco zbyt gorliwego podejścia, mogą się właśnie czasem brać problematyczne reakcje. Bo jeżeli myjemy skórę zbyt często, przesadnie często ją oczyszczamy, no to albo przesadzimy z przesuszaniem albo z natłuszczaniem. Tak źle, tak nie dobrze. Jednocześnie weź pod uwagę że strefy  na skórze mogą wymagać różnej pielęgnacji, w zależności od tego o jakich partiach mówimy.

Przykładowo – szyja i dekolt

Tutaj skóra jest bardzo cienka i w związku z tym, bardzo szybko jest też poddawana procesowi starzenia. Dlatego bardzo dużym błędem będzie omijanie tych stref w pielęgnowaniu . Gdy już dochodzi  do oczyszczania skóry mleczkiem albo z zastosowaniem płynu micelarnego, no to zadbaj żeby pamiętać o dekolcie i szyi właśnie. To szybko będzie procentowało, bo skóra w tych strefach będzie bardziej odżywiona, co dodatkowo zapewni jej dłuższą jędrność oraz elastyczność.

Nieprawidłowo dobrane kosmetyki do pielęgnacji

Tutaj jeśli wybierzesz kosmetyki, które są zbyt mocne, będą po prostu wysuszały skórę. A przy skórze suchej albo wrażliwej będzie to zabójstwo. Podobnie gdy wybierzesz zbyt tłuste, powodujące zatykanie porów, przy skórze tłustej. Warto też pamiętać o profilaktyce przeciwsłonecznej w okresie wiosny i lata. To naprawdę jedne z najbardziej powszechnych błędów jeżeli chodzi o proces pielęgnacji skóry. Zanim wybierzesz typ kosmetyków, zweryfikuj konkretnie typ swojej skóry. Trzymaj się tego przy wyborze, a unikniesz większości problemów, które naprawdę destrukcyjnie będą działać na Twoją skórę.

Dermatolog naprawdę nie jest taki straszny

Konsultacja dermatologiczna powinna być przeprowadzona zawsze wówczas, gdy nie mamy pewności czy dobieramy dobrze kosmetyki pod swój rodzaj cery. Dzięki kompleksowemu wywiadowi z dermatologiem, będziesz w stanie naprawdę kompleksowo podejść do tematu. Może się naprawdę okazać, że stosowane przez Ciebie na co dzień kosmetyki będą nieadekwatne i co więcej, powodować będą naprawdę konkretne problemy, które mogą zresztą mieć przewlekły charakter, jeśli będziesz długo upierała się przy ich stosowaniu. Alternatywnie możesz też rozważyć peeling chemiczny (więcej informacji), który pomoże zadbać o skórę.

Poprzedni artykułJak znaleźć idealny portfel dla siebie i czy cena czyni cuda?
Następny artykułJak ubrać się latem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj