Jak wyregulować brwi?

Idealna oprawa oka sprawia, że wyglądamy i czujemy się lepiej. Dzięki regulacji można dopasować kształt brwi do twarzy i dodać jej uroku. Regulację brwi możemy wykonać woskiem lub pęsetą, w domu lub u kosmetyczki. Sprawdź, w jaki sposób samemu można wyregulować brwi.

Regulacja brwi

Pewnie większość z nas przechodziła przez etap skubania brwi samej w domu. Były to zapewne nasze pierwsze kroki w regulacji bez większej wiedzy na ten temat. Z tego względu brwi nie zawsze zostały wyregulowane równo, a przypominając sobie dawną modę, zapewne kształtem przypominały cienkie kreseczki. Od tamtej pory wiemy, że regulacja brwi jest bardzo ważna, aby nasza twarz wyglądała perfekcyjnie. Wiemy też, że nie warto zbyt mocno ingerować w naturalny kształt brwi i intensywnie skubać je pęsetą. Jeśli zmagasz się z nierównymi brwiami lub posiadasz ubytki we włoskach brwiowych, najlepiej będzie wykonać regulację u kosmetyczki, która wykona to profesjonalnie.

Od czego zacząć regulację brwi?

Najważniejsze w stylizacji brwi jest nadanie im odpowiedniego kształtu. W salonach kosmetycznych kształt nadają stylistki zaawansowanymi metodami np. mapowaniem brwi. Jeśli jednak chcesz spróbować sama wyregulować brwi, powinnaś znać trzy główne punkty.

  1. Za pomocą ołówka lub drugiej strony pęsety ustal początek brwi. Przyłóż przedmiot pionowo do nosa. Za pomocą np. kredki zaznacz początek brwi, który znajduje się na wysokości krawędzi nosa.
  2. W drugim kroku wyznacz kąt łuku brwiowego. Ułóż ołówek pod skosem zaczynając od płatka nosowego, kierując go przez środek źrenicy. W ten sposób wyznaczymy załamanie łuku.
  3. Ostatnim krokiem jest ustalenie miejsca, w którym powinna kończyć się brew. Ołówek ułóż od płatka nosowego do zewnętrznego kącika oka. W ten sposób możesz ustalić miejsce, w którym kończy się brew.

Idealny kształt uzyskamy wtedy, gdy początek i koniec brwi będą na tej samej wysokości.

Jeśli już mamy ustalone kontury brwi, możemy przygotować się do regulacji. Skóra powinna być wcześniej oczyszczona. Jeśli jesteś bardzo wrażliwa, możesz na brwi nałożyć krem, aby złagodzić odczucie bólu. Włoski wyrywaj energicznie, napinając skórę. Po regulacji może pojawić się zaczerwienie, zastosuj wtedy krem łagodzący np. z alantoiną lub przyłóż chusteczkę z kostką lodu.

Regulacja brwi woskiem

Wyregulować brwi można również za pomocą wosku. Dzięki tej metodzie włoski odrastają dopiero po 4 tygodniach. Depilacja woskiem polega na usuwaniu włosów brwiowych razem z cebulkami. Ten zabieg najlepiej wykonać u kosmetyczki. Jeśli jednak chcesz wykonać ją w domu, pamiętaj o zachowaniu szczególnej ostrożności, aby nie pozbyć się większej ilości włosków niż zakładasz.

Do regulacji brwi woskiem potrzebujesz a) wosk zimny w plastrach lub b) wosk ciepły w postaci gęstej cieszy. Wosk w plastrach jest dostępny w drogeriach. To dobry wybór, ponieważ plastry możesz pociąć i dopasować ich wielkość do swoich potrzeb. Plastry należy rozgrzać w dłoniach, a następnie przyłożyć do owłosionej części twarzy i po chwili zerwać energicznym ruchem.

Wosk ciepły jest trudniejszy, ale skuteczniejszy. Tutaj ważna jest odpowiednia temperatura wosku. Zbyt duża temperatura wosku może podrażnić lub poparzyć nasza skórę.

Wyregulowanie brwi woskiem:

  • nagrzej wosk,
  • za pomocą patyczka rozprowadź go w miejscach, z których chcesz się pozbyć owłosienia,
  • przyłóż pasek do depilacji i dociskaj przesuwając palcem wzdłuż paska,
  • energicznym ruchem oderwij pasek w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.

Po depilacji woskiem należy zaaplikować kosmetyk łagodzący – oliwkę lub aloes.

W salonie czy w domu?

W salonie kosmetycznym Twoje brwi zostaną wyregulowane przez profesjonalne stylistki brwi. Mimo że wizyta w salonie może kosztować więcej niż zabieg domowy, masz gwarancję, że stylizacja będzie wykonana profesjonalnie. W salonie regulację brwi można połączyć od razu z henną, co daje efekt pięknego podkreślenia włosków. Po hennie i regulacji brwi mają idealny kształt oraz dobrze dobrany przez kosmetologa kolor. Regulacja wykonywana w salonie jest też często bardziej precyzyjna, ponieważ można ją wykonać za pomocą mapowania. Wtedy stylistka robi rozrysunek całych Twoich brwi, aby nadać im idealny dla Ciebie kształt.

Wykonując regulację w domu, musimy liczyć się z tym, że brwi nie zawsze mogą nam wyjść perfekcyjnie. Nieumiejętna regulacja brwi może narazić nas na podrażnienia i większe ubytki, które później trudno jest naprawić i przywrócić.

W Warszawie salonem, który w perfekcyjny sposób zajmie się Twoimi brwiami jest Bodybar na Mokotowie. Regulacja, mapowanie, henna w każdej postaci, a także laminacja brwi. Wszystko czego pragniesz dla swoich brwi uzyskasz w salonie Bodybar!

Natalia Rybarz z Bodybar

Poprzedni artykułSery białe, żółte, pleśniowe – po które warto sięgnąć?
Następny artykułStyl napisany pastelowymi kolorami – poznajcie aranżacje salonu w takim wydaniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj