Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

Czym kierować się, przeglądając oferty kont osobistych? Jakie parametry są kluczowe dla podjęcia wyboru? Dowiedz się, co jest ważne przy wyborze konta bankowego.

Konto bankowe – co musisz o nim wiedzieć?

Usługi bankowe są w Polsce bardzo popularne, zdecydowana większość dorosłych mieszkańców w kraju posiada przynajmniej jedno konto w banku. Mało tego, zgodnie ze statystykami, w Polsce każdego dnia wykonywana jest więcej niż jedna operacja bankowa w przeliczeniu na obywatela. Banki oferują mnóstwo produktów i usług, są to nie tylko konta bankowe, ale i konta oszczędnościowe, różnego rodzaju kredyty, lokaty itd. Mimo to największą popularnością cieszą się konta osobiste.

Konto osobiste to po prostu konto bankowe, które określa się również jako ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Konto bankowe pozwala na dokonywanie transakcji bezgotówkowych, to właśnie na konto osobiste wpłynie twoja wypłata i za jego pomocą opłacisz rachunki czy kupisz bilety do kina. Mało tego – jeśli posiadasz konto osobiste w danym banku, prawdopodobnie dzięki temu dostaniesz korzystniejsze warunki np. zaciągnięcia kredytu lub założenia lokaty.

Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

W dzisiejszych czasach założenie konta w banku zajmuje kilka chwil, w tym celu nie musisz nawet wybierać się do placówki, wszystkie formalności załatwisz bowiem online. Znacznie więcej czasu może zająć natomiast zapoznanie się z dostępnymi ofertami oraz wybór tej, która w pełni odpowie na twoje potrzeby. Na rynku wciąż wzrasta konkurencja, co należy uznać za korzystny trend – w końcu bankom zależy, abyś wybrał właśnie ich ofertę, w związku z czym nieustannie dopasowują ją do wymagań klientów. Oczywiście przed podpisaniem dokumentów koniecznie zapoznaj się z warunkami umowy.

Zasadniczo najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze określonego konta bankowego są rozmaite opłaty i prowizje. Nikt nie chce przecież płacić więcej niż to koniecznie. Dlatego też podstawowym dokumentem dla każdego konta osobistego jest tabela opłat i prowizji. Znajdziesz tam dokładne informacje dotyczące tego, jakie kwoty i w jakich sytuacjach będą pobierane z twojego konta. Nie bez znaczenia przy podejmowaniu decyzji są też różnego rodzaju promocje, dzięki którym możesz cieszyć się z dodatkowych profitów.

Odnośnie do płatności, jedną z najczęściej występujących jest opłata za prowadzenie konta. Zwykle wyróżnia się:

  • konta bezpłatne bez konieczności spełniania żadnych warunków,
  • konta bezpłatne po spełnieniu określonych warunków,
  • konta płatne bez możliwości rezygnacji z pobieranej opłaty.

Ponadto banki mogą oczekiwać opłat np. za korzystanie z karty debetowej lub wypłaty środków z bankomatów. Aby ułatwić sobie poszukiwanie najlepszego konta osobistego, możesz skorzystać z różnego rodzaju porównywarek i rankingów, w przypadku wątpliwości, skontaktuj się z doradcą z banku. Konto osobiste to w XXI wieku produkt właściwie niezbędny, nie czekaj dłużej i już dziś załóż rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

 

Poprzedni artykułSandały na słupku – praktyczna elegancja
Następny artykułUrządzenia niezbędne w barze – TOP 3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj