Jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola?

Jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola?

Pierwsze pójście do przedszkola jest ważnym oraz stresującym wydarzeniem zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Warto odpowiednio wcześniej się na nie przygotować, tak aby w miarę możliwości złagodzić ten proces i ułatwić dziecku ten ważny krok do samodzielności.
Na kilka miesięcy przed wysłaniem dziecka do przedszkola warto zacząć chodzić z nim na różne zajęcia przygotowujące.

Przygotowanie dziecka do przedszkola – co warto wiedzieć?

Obecnie bardzo dużo klubików oraz edukujących placówek prowadzi zajęcia, które oswajają dzieci z zajęciami, jakie będą miały miejsce w przedszkolu. Dzieci uczą się przebywania wśród swoich rówieśników oraz pań, które będą sprawowały nad nimi opiekę. To świetny sposób na wdrożenie malucha w środowisko przedszkolnej zabawy i nauki.

Zanim maluch zacznie uczęszczać do przedszkola warto zacząć oswajać go z tym co go czeka poprzez długie rozmowy. Należy dużo opowiadać dziecku o tym co go czeka i przedstawiać to w pozytywnym świetle. O przedszkolu dobrze jest opowiadać, jako o miejscu ciekawych przygód oraz zabaw. Maluch chętniej się do niego uda i będzie ciekawy tego co go czeka.

Jak przygotować dziecko na pierwsze pójście do przedszkola?

Kiedy pierwszy dzień w przedszkolu zacznie się nieuchronnie zbliżać, najważniejsze aby rodzic nie dał po sobie poznać własnych obaw oraz stresu. Należy z uśmiechem szykować dziecko na pierwszy dzień oraz pokazać mu gdzie znajduje się przedszkole. Jeśli placówka oferuje taką możliwość, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z dni adaptacyjnych. Dzięki temu nie będziemy musieli zostawiać dziecka od razu na cały dzień w przedszkolu i unikniemy zbyt dużego stresu.

Poprzedni artykułJaki prezent dla chłopaka? Najlepsze pomysły
Następny artykułJaki prezent dla dziecka? Najlepsze pomysły

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj