Gołąbki z grzybami – poznajcie ten świetny przepis

Któż z nas nie lubi gołąbków, czyli aromatycznego mięsa z dodatkiem ryżu, zawiniętego w liście z młodej kapusty? Odpieczone na patelni gołąbki są swoistym rarytasem, ale można podawać je również duszone w sosie pomidorowym. Są obłędne w smaku, ale i zachwycają zapachem. A gdyby tak przygotować to danie w zupełnie innym wydaniu? Naszym zdaniem to świetny pomysł. Poznajcie więc impresje na temat gołąbków. Przed Wami gołąbki z grzybami. Ta potrawa to dobry wybór także dla wegan i wegetarian. Czas dowiedzieć się, jak ją przygotować.

Dobre grzyby to podstawa

Na samym początku trzeba przygotować grzyby i tutaj borowiki suszone sprawdzą się wręcz idealnie. Mają bardzo intensywny smak, ale i aromat. Dzięki nim danie nabierze charakteru. Nie można również zapominać, że borowiki są bardzo zdrowe. Wystarczy tylko wspomnieć, że poza selenem są bogate w witaminy z grupy B, czyli B1, B2 oraz B12. Należy przygotować około 200 gram borowików suszonych. Najlepiej zalać je wodą i tak przetrzymać przez całą noc. Następnego dnia można już przejść do przygotowania grzybów. W wysokim garnku umieszczamy borowiki, następnie zalewamy je bulionem warzywnym oraz dodajemy wodę, którą były zalane. Czas teraz je przyprawić, czyli dodajemy sól, pieprz oraz czosnek niedźwiedzi. Gotujemy przez około 2 godziny. W kolejnym kroku przecedzamy grzyby, by potem je zmielić. W międzyczasie na oleju roślinnym smażymy drobno pokrojoną cebulkę oraz wyciśnięte dwa ząbki czosnku. Gdy całość będzie już przesmażona, dodajemy do zmielonych grzybów. Można powiedzieć, że najważniejszą część mamy już przygotowaną.

Gotowanie ryżu to pestka

Skoro grzyby są już gotowe, to można ugotować ryż. Pamiętajcie, aby nie używać ryżu w plastikowej torebce. Do zimnej wody sypiemy pół kilograma ryży, solimy wodę i gotujemy aż będzie miękki. Można tutaj pokusić się o stwierdzenie, że im ryż będzie bardziej kleisty, tym lepiej. Jednocześnie mamy dla Was jeszcze radę, jaki ryż wybrać. W tym przypadku doskonale sprawdzi się ryż biały długoziarnisty. Należy unikać ryżu paraboiled, którego nie można rozgotować. My potrzebujemy do naszej potrawy naprawdę miękkiego i kleistego ryżu. Skoro i on jest ugotowany to przekładamy go do dużej miski, a następnie dodajemy mielone grzyby. Całość bardzo dokładnie mieszamy. Jeżeli chcecie przygotować jeszcze większą ilość gołąbków, które notabene potem możecie zamrozić, to poszukajcie borowików suszonych w świetnych cenach. Warto przejrzeć ofertę sklepów internetowych. Pamiętajcie jeszcze, że należy używać tylko borowików suszonych, bo te marynowane zupełnie się nie sprawdzą.

Farsz gotowy i co dalej?

Skoro cały farsz jest już gotowy, to rzeczywiście można przejść do kolejnego etapu, czyli przygotowania liści kapusty. Najlepiej wybrać młode główki. I w tym przypadku zasada jest prosta, czyli umieszczacie kapustę w gotującej się wodzie na 4 minuty, a następnie od razu wyciągacie. Gdy liście są jeszcze ciepłe, ale nie gorące, nakładacie na nie po dużej łyżce farszu i zawijacie. Teraz można już przejść do smażenia, czyli na dużej i głębokiej patelni smażmy gołąbki na oliwie z oliwek. Gdy liście się nieco zarumienią przekładamy je na następną stronę i znowu chwilę smażymy. Teraz na patelnie dodajemy 3 wyciśnięte ząbki czosnku i całość zalewamy bulionem warzywnym. Dusimy potrawę przez około 1,5 godziny by pod koniec gotowania do bulionu dodać jeszcze 4 łyżki koncentratu pomidorowego. Potem potrawę gotujemy na małym ogniu przez 30 minut i gotowe!

Z czym podawać takie gołąbki?

Odpowiedź jest prosta – z czym tylko macie ochotę. Możecie podawać je z dodatkiem smażonych warzyw, ale też zajadać do nich świeże bułki. Ciekawym dodatkiem do nich mogą być nawet frytki. Trzeba przyznać, że to danie smakuje obłędnie w każdym połączeniu. Co ważne, gdy zostanie Wam nieco gołąbków, to bez obaw możecie je zamrozić i to nawet z tym pysznym sosem. A jeżeli lubicie dania bez sosu, to wystarczy je wyjąć i powtórnie przesmażyć na patelni. Pomimo ceny grzybów, to danie summa summarum wcale nie jest kosztowne. Zawsze też możecie dodać większą ilość ryżu i uzyskać jeszcze więcej nadzienia.

Poprzedni artykułKlasyka czy oryginalność – odwieczne rozważania na tematy stylu
Następny artykułMikroTik RouterBoard CRS326 – co warto wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj