Endermologia – perfekcyjne rzeźbienie ciała w zasięgu Twojego portfela

Endermologia - perfekcyjne rzeźbienie ciała w zasięgu Twojego portfela

Te z nas, które sięgają czasem po zabiegi wyszczuplające z zakresu medycyny estetycznej, wiedzą, że skutecznych metod modelowania sylwetki jest na rynku medycznym całe mnóstwo. Są jednak wśród nas również takie osoby, które dopiero zaczynają myśleć o przeprowadzeniu wybranego zabiegu wyszczuplającego, ale jednocześnie obawiają się związanego z nim bólu czy długiego okresu rekonwalescencji. Prawda jest jednak taka, że gabinety medycyny estetycznej dysponują dziś wieloma skutecznymi zabiegami modelowania sylwetki, które nie narażają pacjenta na uciążliwy ból czy długi powrót do formy po zabiegu. Jednym z takich zabiegów jest endermologia – masaż wyszczuplający pozwalający na perfekcyjne rzeźbienie ciała.

Perfekcyjne rzeźbienie ciała – jak działa i jakie efekty przynosi endermologia?

Endermologia to zdecydowanie wyjątkowy zabieg wyszczuplający, jaki oferują współczesne gabinety medycyny estetycznej. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie rekomendują modelowanie sylwetki tą metodą przede wszystkim ze względu na wysoką skuteczność, a przy tym całkowitą bezinwazyjność procedury zabiegowej – pierwsze efekty endermologii pacjent jest w stanie zauważyć już po przeprowadzeniu trzech pierwszych zabiegów charakteryzujących się bardzo komfortowym i przyjemnym przebiegiem. Na szczególną uwagę zasługuje tu specjalna głowica urządzenia, która integruje działanie wyszczuplające, antycellulitowe i ujędrniające, dzięki czemu pacjent jest w stanie uzyskać kompleksowy efekt poprawy wyglądu ciała.

Wyszczuplanie ciała masażem endermologicznym krok po kroku

W związku z tym, że endermologia jest całkowicie nieinwazyjnym zabiegiem o charakterze kosmetologicznym, nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Przed zabiegiem pacjent musi jednak założyć specjalne ubranie – tzw. endermowear, które ułatwia poruszanie się głowicy po ciele pacjenta, a także chroni jego skórę przed ewentualnymi uszkodzeniami. Następnie terapeuta wykonujący zabieg przykłada do ciała pacjenta głowicę, która poprzez zasysanie pod ciśnieniem fragmentu skóry rozpoczyna właściwą procedurę zabiegową. Specjalny system rolek i klapek głęboko masuje zassaną skórę, która pod wpływem podciśnienia traktowana jest, jak fala – bardzo płynnie przesuwa się w obszarze głowicy i jest regularnie poddawana rolowaniu. Takie mechaniczne działanie pozwala osiągnąć potrójny efekt. Przede wszystkim zabieg pełni funkcję drenażu, co wpływa bardzo korzystnie na ukrwienie i działanie układu limfatycznego. Ponadto, masaż umożliwia rozbicie komórek tłuszczowych, co zapewnia widoczny i jak najbardziej naturalny efekt wyszczuplająco-antycellulitowy. Endermologia stymuluje też skórę do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, dzięki czemu w wyniku zabiegu staje się ona bardziej jędrna, elastyczna i młodsza.

Masaż wyszczuplający – samodzielnie czy w połączeniu z innym zabiegiem?

Endermologia jest zabiegiem, który idealnie sprawdza się stosowany samodzielnie, jak i w połączeniu z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Jeżeli zależy nam na tym, aby uzyskać widoczny efekt wyszczuplenia i ujędrnienia tylko przy pomocy endermologii, musimy wziąć pod uwagę, że niezbędne będzie wykonanie kilku, a nawet kilkunastu zabiegów, wykonywanych mniej więcej w odstępach 7 dni. Dobra wiadomość jest jednak taka, że w porównaniu z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, zabiegi endermologii charakteryzują się atrakcyjną ceną – pojedynczy zabieg to koszt rzędu 100-200 zł. Endermologia będzie doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych metod odchudzania (diety i ćwiczeń fizycznych), jak również skomplikowanych zabiegów modelowania sylwetki, np. z wykorzystaniem metody laserowej lub ultradźwiękowej.

Więcej informacji na temat rzeźbienia ciała przy pomocy zabiegu endermologii znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/endermologie-lpg-alliance/

Poprzedni artykułTorebka skórzana – pomysł na prezent pod choinkę
Następny artykułWykończenie elewacji odporne na czynniki zewnętrzne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj