Dlaczego warto inwestować w droższe ubrania?

Współczesny konsument, po raz pierwszy w historii mody, ma nieograniczone możliwości zakupowe. Powszechna dostępność do tanich i popularnych marek to tylko początek przygody z prawdziwą modą i stylem. Po zachłyśnięciu się masową produkcją coraz częściej szukamy ubrań mniej powtarzalnych i droższych jak marka Caterina. Z czego bierze się zmiana nawyków zakupowych?

Modowa banicja

Przez wiele lat Polska wraz z krajami sąsiadującymi była na modowym wygnaniu. Trendy, jakie panowały w krajach zachodnich, z wielkim trudem przedzierały się do świadomości polskich klientów. Były widoczne w filmach, ale nie w sklepach. Jakość kolekcji, dostępnych dla przeciętnego użytkownika, pozostawiała wiele do życzenia. Nic więc dziwnego, że gdy rynek odzieżowy otworzył się dość gwałtownie w okresie transformacji, łatwo było zachłysnąć się tym, co oferował. W pierwszej kolejności do Polski trafiły tanie, zachodnie marki. W dalszej pojawiły się popularne sieciówki, które zresztą do dziś mają swoje grono zwolenników. Najwolniej wykluwały się biznesy krawieckie, stawiające na jakość, jak Caterina. Klienci początkowo nie byli zainteresowani wysoką jakością za wyższą cenę.

Ofiary konsumpcjonizmu

Powszechna dostępność tekstyliów sprawia, że konsumenci kupują coraz więcej. Nie tylko wtedy, kiedy mają potrzebę zakupu odzieży. Wystarczy impuls jak obniżka cen lub wyprzedaż. Dodatkową zachętą jest sezonowość kolekcji i częste zmiany trendów. Sami producenci nie mają czasu na dopracowanie kolekcji, dopieszczenie dodatków, a nawet wyszukanie dobrej jakości materiałów. Klasyczna ofiara konsumpcjonizmu ma więc pełną szafę ubrań kiepskiej jakości i wieczny dylemat, w co się ubrać. Większość ubrań jest bowiem „przeterminowana”, ponieważ nosi znamiona trendów, które nie są już na topie. Inwestując w ubrania droższe i lepszej jakości, jak Caterina, można uniknąć wielu modowych pułapek. Przede wszystkim kupowania rzeczy, które po jednym sezonie będą na długi czas nieprzydatne.

Mniej znaczy więcej

Praktyka pokazuje, że tanie ubrania są marnej jakości. Bywa, że już pierwsze pranie boleśnie weryfikuje ich mankamenty. Bluzki i inne elementy garderoby rozciągają się, gorzej układają na sylwetce, blakną lub mają odbarwienia. Mniej wydanych pieniędzy oznacza w efekcie większy wydatek, ponieważ trzeba wybrać się do sklepu po kolejne zakupy. Kupując odzież damską dobrej jakości, jak Caterina, oszczędza się nie tylko czas, ale i pieniądze. Zamiast kilku sukienek z wyprzedaży można zainwestować w zawsze modną małą czarną, która przyda się na wiele okazji. Stawiając na klasykę i dobrą jakość materiałów wiadomo, że konkretny model będzie się pięknie prezentował kilka sezonów. Droższe ubrania to proste i minimalistyczne formy, które nie wychodzą z mody.

Ważnym argumentem, dla którego warto kupować droższe ubrania jest także to, że ich twórcy zapewniają godziwe warunki pracy i płacy pracowników firm odzieżowych. Produkcja takich podmiotów najczęściej odbywa się wyłącznie na terenie Unii Europejskiej.

Poprzedni artykułKrzesło obrotowe do biura – dlaczego jest lepsze od zwykłego?
Następny artykułSandały na słupku – praktyczna elegancja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj