Biżuteria na prezent – dobry czy zły pomysł?

Gdy chcemy zrobić niespodziankę bliskiej nam osobie, kobiecie, często na myśl, zgodnie z trendami lansowanymi w telewizji przychodzi nam biżuteria. Na prezent należy jednak wybrać coś, co będzie pasować do okazji i kobiety, gdyż w innym przypadku podarunek może okazać się nietrafiony.

Gdy pragniemy uszczęśliwić bliską nam kobietę, chcemy podarować jej biżuterię na prezent. Nie jest to jednak przez kobiety aż tak doceniany podarunek, jak można sądzić, a to tylko dlatego, że często kupowany jest bez przemyślenia. Wychodzenie z założenia, że każda kobieta lubi błyskotki, więc będzie zadowolona z takich samych precjozów jest błędne. Kobieta może odczuć, że taki prezent jest mało osobisty, mimo że nie jest prezentem praktycznym, to jednak nadal, nie jest tym, czego pragną kobiety.

Biżuteria – prezent osobisty i rozpieszczający

Podarowuje się ją na specjalne okazje, chociaż można zrobić też kobiecie miłą niespodziankę bez specjalnych świąt. Jest to niezwykle miły i właśnie rozpieszczający podarunek. Nie jest bowiem tym, czego kobieta potrzebuje, a tym, co jest piękne. Takie prezenty sprawiają przyjemność, radość, są wyznacznikiem bliskości i wyrazem wszelkich pozytywnych emocji, jak wdzięczność, przyjaźń, miłość.

Biżuteria, jako nieudany prezent?

Mimo tego, jak wiele pozytywnych konotacji niesie ze sobą biżuteria na prezent, to może być to również prezent nieudany. Dlaczego? To proste. Jeżeli pójdziesz na łatwiznę i kupisz coś u jubilera, co sam uważasz, za ładne, wcale nie musi oznaczać, że trafi w gust Twojej partnerki, mamy, przyjaciółki.

Jak wybrać biżuterię na podarunek?

Zanim wybierzemy się do jubilera warto zatem zrobić research. Ważne jest, jaki styl ma kobieta, którą chcemy obdarować, jaką nosi i lubi biżuterię.

Niektóre kobiety na przykład:

  • w ogóle nie noszą pierścionków albo lubią tylko najbardziej minimalne kolekcje biżuterii – ledwie widoczne kolczyki, subtelne, maleńkie łańcuszki, czy proste, cienkie pierścionki.
  • Inne kobiety kochają kryształy, kolejne nowoczesne kolekcje, albo starą, elegancką, misternie zdobioną biżuterię dawnych mistrzów Orno, Warmetu, czy innych spółdzielni mistrzów jubilerstwa.
  • Ważne też, czy kobieta lubi srebro, czy na co dzień kocha nosić na sobie złoto.

Bardzo ważne, aby dopasować prezent pod indywidualny gust i styl kobiety. Wtedy będzie faktycznie udany.

Pamiętaj, nie kupuj kolczyków!

Kolczyki, chociaż piękne, to mogą wprowadzić w zakłopotanie partnerkę, która nie ma przekłutych uszu. Inne kobiety, które posiadają dziurki, nie koniecznie noszą kolczyki. Jeżeli decydujesz się na kupno kolczyków, miej 100 % pewności, że kobieta je nosi, a także zastosuj powyższe zasady, dla kupowania biżuterii na prezent.

Kłopotliwy pierścionek

Pierścionek, choć piękny, również może być lekko dwuznacznym i kłopotliwym prezentem. W kulturze Zachodu oznacza on miłość, gdy podarowuje go mężczyzna kobiecie. Oczywiście nie jest naznaczony tym samy, gdy to prezent od kobiety lub dziecka. Dlatego, jeżeli pragniesz sprezentować dobrą przyjaciółkę, wybierz dla bezpieczeństwa naszyjnik lub bransoletkę.

Poprzedni artykułPleśniawki u niemowlaka – jak leczyć?
Następny artykułNie masz czasu na organizację przyjęcia? Wybierz dobrą restaurację!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj